A
B
C
D
F
G
H
J
K
L
M
N
P
Q
R
S
T
U
W
w
X
Y
Z
Food Cart Cost Jining
Prices for basic food items Jining. The cost of meat products, fish and eggs, dairy products, groceries, cereals, vegetables and fruits, confectionery and bread, as well as calculations of the cost of the food basket per person per month Jining.
As of March 1, 2025, prices for basic foodstuffs (dairy products, meat, groceries, fruits, vegetables, confectionery) Jining are: liter of milk - $1, kilo chicken - $4.15, packaging pasta - $0.79, kg of apples - $1.32, loaf of bread - $0.49.
The cost of basic dairy products Jining is: liter of milk - $1, pack of cottage cheese - $0.92, one hundred grams of cheese - $1.53, sour cream package - $1, yogurt - $0.57, liter of kefir - $1.12, butter stick - $1.89.
Milk, 1 liter | $1 |
Cottage cheese, 200 g. | $0.92 |
Cheese 100 g. | $1.53 |
Oil, 200 g. | $1.89 |
Sour cream, 300 g. | $1 |
Yogurt, 100 g. | $0.57 |
Kefir, 1 liter | $1.12 |
The cost of the most popular meat products and eggs Jining is: kilo chicken - $4.15, beef - $7.58, kg of fish - $5.58, kilo sausage - $7.36, ten eggs - $1.16.
Chicken 1 kg. | $4.15 |
Beef 1 kg. | $7.58 |
Fish, 1 kg. | $5.58 |
Sausage, 1 kg. | $7.36 |
Egg Pack | $1.16 |
The cost of dry food essentials Jining: packaging pasta - $0.79, kilogram of rice - $1.93, pack of oatmeal - $1.27, tea packaging - $1.86, coffee beans - $4.08, kg of sugar - $1.03, kilogram of salt - $0.23, liter of vegetable oil - $1.66.
Pasta, 500 g. | $0.79 |
Rice, 1 kg. | $1.93 |
Oatmeal 500 g. | $1.27 |
Tea, 100 g. | $1.86 |
Coffee, 100 g. | $4.08 |
Sugar, 1 kg. | $1.03 |
Salt, 1 kg. | $0.23 |
Vegetable oil, 1 liter | $1.66 |
Prices for fruits and vegetables Jining now: kg of apples - $1.32, bananas - $1.84, oranges - $1.6, kg of tomatoes - $2.07, cucumbers - $1.37, potato - $0.82.
Apples, 1 kg. | $1.32 |
Bananas, 1 kg. | $1.84 |
Oranges, 1 kg. | $1.6 |
Tomatoes, 1 kg. | $2.07 |
Cucumbers, 1 kg. | $1.37 |
Potatoes, 1 kg. | $0.82 |
Prices for confectionery and bakery products Jining: loaf of bread - $0.49, chocolate bar - $1.52, two hundred grams of chocolate coffees - $1.53, and the cookie package is $0.76.
Loaf of bread, 0.5 kg. | $0.49 |
Chocolate 100 g. | $1.52 |
Chocolate Candy 200 g. | $1.53 |
Cookies, 200 gr. | $0.76 |
Price for a monthly balanced food basket Jining that contains enough meat, dairy, cereals, vegetables, fruits and confectionery child under 6 - $130, teenager between the ages of 7 and 17 - $140, young person between 18 and 29 - $180, adult between 30 and 59 - $170, and for people over 60 - $160.
Children under 6 | $130 |
Teens 7 to 17 | $140 |
Youth 18 to 29 | $180 |
Adults 30 to 59 | $170 |
Older over 60 | $160 |