Ceny produktów we Włoszech w złotych polskich

Włochy
1 200 zł

Koszt wózka z jedzeniem we Włoszech

Ceny podstawowych artykułów spożywczych we Włoszech. Koszt produktów mięsnych, ryb i jaj, produktów mlecznych, artykułów spożywczych, zbóż, warzyw i owoców, słodyczy i chleba, a także obliczenia kosztu koszyka żywnościowego na osobę miesięcznie we Włoszech.

Ceny produktów w sklepach we Włoszech

Na dzień 1 marzec 2025 r. ceny podstawowych artykułów spożywczych (nabiał, mięso, Artykuły spożywcze, owoce, warzywa, wyroby cukiernicze) we Włoszech wynoszą: litr mleka - 6.99 zł, kilogram kurczaka - 29 zł, pakowanie makaronu - 5.5 zł, kg jabłek - 9.19 zł, bochenek chleba - 3.4 zł.

Nabiał

Koszt podstawowych produktów mlecznych we Włoszech wynosi: litr mleka - 6.99 zł, paczka twarogu - 6.4 zł, sto gramów sera - 10.69 zł, pakiet kwaśnej śmietany - 6.99 zł, jogurt - 4 zł, litr kefiru - 7.79 zł, kostka masła - 13.19 zł.

Mleko, 1 litr 6.99 zł
Twaróg, 200 g. 6.4 zł
Ser 100 g. 10.69 zł
Olej, 200 g. 13.19 zł
Śmietana, 300 g. 6.99 zł
Jogurt, 100 g. 4 zł
Kefir, 1 litr 7.79 zł

Mięso, ryby, jajka

Koszt najpopularniejszych produktów mięsnych i jaj we Włoszech wynosi: kilogram kurczaka - 29 zł, wołowina - 53 zł, kg ryb - 39 zł, kilo kiełbasy -51 zł, dziesięć jaj - 8.09 zł.

Kurczak 1 kg. 29 zł
Wołowina 1 kg. 53 zł
Ryba, 1 kg. 39 zł
Kiełbasa, 1 kg. 51 zł
Paczka jajek 8.09 zł

Artykuły spożywcze

Koszt suchych artykułów spożywczych pierwszej potrzeby we Włoszech: pakowanie makaronu - 5.5 zł, kilogram ryżu - 13.49 zł, paczka płatków owsianych - 8.89 zł, opakowanie herbaty - 12.99 zł, ziarna kawy - 28 zł, kg cukru - 7.19 zł, kilogram soli - 1.6 zł, litr oleju roślinnego - 11.59 zł.

Makaron, 500 g. 5.5 zł
Ryż, 1 kg. 13.49 zł
Owsianka 500 g. 8.89 zł
Herbata, 100 g. 12.99 zł
Kawa, 100 g. 28 zł
Cukier, 1 kg. 7.19 zł
Sól, 1 kg. 1.6 zł
Olej roślinny, 1 litr 11.59 zł

Owoce, warzywa

Ceny owoców i warzyw we Włoszech teraz: kg jabłek - 9.19 zł, banany - 12.89 zł, pomarańcze - 11.19 zł, kg pomidorów - 14.49 zł, ogórki - 9.59 zł, ziemniak - 5.7 zł.

Jabłka, 1 kg. 9.19 zł
Banany, 1 kg. 12.89 zł
Pomarańcze, 1 kg. 11.19 zł
Pomidory, 1 kg. 14.49 zł
Ogórki, 1 kg. 9.59 zł
Ziemniaki, 1 kg. 5.7 zł

Wyroby cukiernicze, chleb

Ceny wyrobów cukierniczych i piekarniczych we Włoszech: bochenek chleba - 3.4 zł, tabliczka czekolady - 10.59 zł, dwieście gramów kaw czekoladowych - 10.69 zł, a pakiet ciasteczek to 5.3 zł.

Bochenek chleba, 0,5 kg. 3.4 zł
Czekolada 100 g. 10.59 zł
Cukierki czekoladowe 200 g. 10.69 zł
Ciasteczka, 200 g. 5.3 zł

Koszt wózka z jedzeniem we Włoszech

Cena za miesięczny zbilansowany koszyk żywności we Włoszech, który zawiera wystarczającą ilość mięsa, nabiału, zbóż, warzyw, owoców i słodyczy dziecko poniżej 6 lat - 910 zł, nastolatek w wieku od 7 do 17 lat - 990 zł, młoda osoba w wieku od 18 do 29 lat - 1 290 zł, dorosły w wieku od 30 do 59 lat - 1 200 zł, i dla osób powyżej 60 roku życia - 1 120 zł.

Dzieci poniżej 6 lat 910 zł
Nastolatkowie w wieku od 7 do 17 lat 990 zł
Młodzież od 18 do 29 lat 1 290 zł
Dorośli od 30 do 59 lat 1 200 zł
Starsi powyżej 60 lat 1 120 zł

14%

ze średniej pensji we Włoszech to koszt koszyka żywności osoby dorosłej

10%

ze średniej pensji we Włoszech to koszt koszyka żywnościowego dziecka